Oyak Renault olarak; çalışanlarımızın kaynaşması, sosyal aktivitelerde buluşması amacıyla kültürel ve sportif faaliyetlere önem veriyoruz.

Oyak Renault çalışanlarından oluşan birçok sosyal kulüp bulunuyor.

Türk Halk Müziği Topluluğu Türkü SöylüyOR!

Türk Halk Müziği Topluluğu (Türkü SöylüyOR), 2004 yılında şirket çalışanlarının katılımıyla kuruldu. Türkü SöylüyOR, her yıl Eylül-Mart ayları arasında repertuar çalışmaları yapıyor. Yeni katılımlarla sürekli zenginleşen topluluk, yurdumuzun farklı yörelerinden özenle seçilmiş türküleri başarıyla seslendiriyor. Topluluk, 2004 yılından beri düzenli olarak bahar konseri veriyor.

Türk Sanat Müziği Topluluğu ORSAM

Türk Sanat Müziği Korosu, Oyak Renault çalışanlarının katılımı ile 2009 yılında kuruldu. Topluluk, kurulduğu yıldan bu yana düzenli olarak bahar konseri veriyor.

Tiyatro Topluluğu TiyatOR

2010'da kurulan tiyatro topluluğu, belirlenen eğitim programı çerçevesinde; temel tiyatro eğitimi, vücut denge bütünlüğü, karaktere bürünebilme, teatral olgu, sahne hakimiyeti, dans gibi çok çeşitli konularda çalışmalar yapıyor.

Yeni katılımlarla sürekli büyüyen TiyatOR, sahne performansları yanı sıra, komedi ve müzikal tarzında oyunlar da sahneliyor.

Doğa Sporları Topluluğu: ORDOS

ORDOS Grubu çevreye ve doğaya duyarlı, doğa sporlarına ilgi duyan Oyak-Renault çalışanlarını bir araya getirip, hep birlikte keyifli etkinlikler, geziler, turlar düzenlemeyi, bunların sonucu olarak çalışanlarımız arasındaki arkadaşlık, sosyal ilişkiler, dayanışma ve yardımlaşmanın gelişmesine katkı sağlamayı amaçlayan bir sosyal kulüptür.

Bütün etkinliklerin gönüllü Oyak-Renault çalışanları tarafından yürütüldüğü ORDOS’ta parkur çalışmaları ve rehberlikler de bu konularda deneyimli arkadaşlarımız tarafından yürütülmektedir.

 

Motorlu Araç ve Otomobil Tutkunları Kulübü MOT'OR

Renault Motorlu Araç ve Otomobil Tutkunları Kulübü, Oyak Renault bünyesinde, otomobil ve motorlu araç konularında var olan bilgi birikimini ve merakı değerlendirerek, hem kurum içerisinde hem de toplumda bu kültürü beslemek ve geliştirmek amacıyla, Oyak Renault’nun kuruluşunun 45. yıldönümü olan 01 Aralık 2014 tarihinde kuruldu.

MOT'OR, öyleşiler, müze ve fuar gezileri, simülatör ve gerçek sürüş tecrübeleri, eğitimler, otomobil sporları, motosiklet turları gibi heyecanlı ve geniş bir faaliyet programı sunuyor.

YUKARI